سعادت آباد

چکیده

پیدایش محله‌ی سعادت آباد، برمی گرده به حدود سال 1327 که شخصی به نام سید ضیاءالدین طباطبایی، این اراضی رو که بیشتر بدون سکنه و به شکل ریگزار بود، خرید.

1400/12/8
1304 بازدید
سعادت آباد

تاریخچه محله سعادت آباد تهران
پیدایش محله‌ی سعادت آباد، برمی گرده به حدود سال 1327 که شخصی به نام سید ضیاءالدین طباطبایی، این اراضی رو که بیشتر بدون سکنه و به شکل ریگزار بود، خرید.

این فرد، کم کم با دعوت از دیگر نزدیکان خودش که اونها هم سید بودن، به جمعیت این منطقه افزود. با کمک درآمدهای حاصل از کشاورزی ، پرورش و فروش گوشت خرگوش، به آبادی این منطقه پرداخت و این منطقه رو سادات آباد نام نهاد.

به مرور زمان و با اضافه شدن ساکنین دیگه به این منطقه، نام این منطقه به سعادت آباد تغییر پیدا کرد. همزمان که کشاورزی در اون رونق گرفت، محصولات این اراضی فروش خوبی داشتن. به این شکل که گندم‌های زمین‌های طباطبایی برای تامین غلات مورد نیاز و میوه‌های باغاتش، برای تامین نیاز سایر نقاط تهران به کار اومد.

به این شکل، این منطقه به سعادت آباد امروزی که از لوکس‌ترین محله‌های تهران، پایتخت ایرانه، تبدیل شد و افراد زیادی مشتاق «خرید آپارتمان در سعادت آباد» تهران شدن.

خیابان‌های مهم محله سعادت آباد تهران
خیابان‌های سعادت آباد، سرو شرقی و سرو غربی، از مهم‌ترین خیابان‌های این محله هستن. سایر خیابان‌های محله‌ی سعادت آباد، شامل این موارد میشه:

خیابان فرهنگ، خیابان بیست و چهار متری، خیابان شهرداری، خیابان آسمان‌ها، خیابان صراف‌ها، خیابان دشت بهشت، خیابان علامه، خیابان پاک نژاد، خیابان ریاضی بخشایش، خیابان ارغوان، خیابان درختی، خیابان پامچال، خیابان مروارید، خیابان صدف، خیابان شکوفه، خیابان لادن (کوی فراز)، خیابان فراز (کوی فراز)، خیابان پویش (بهرود)، خیابان پرورش (مخابرات)، خیابان بهزاد و شهرک بوعلی با ۶ فاز.

بلوارها و میدان‌های مهم محله سعادت آباد تهران
بلوار شهرداری، بلوار بهزاد، بلوار 24 متری، بلوار دریا، بلوار پاک نژاد، بلوار جوریکی، بلوار پیام، بلوار شهید فرحزادی، بلوار درختی، بلوار شهید حافظی، بلوار امام زاده، بلوار بهرود، بلوار پژوهش، بلوار پرواز، بلوار آتش‌نشانی، بلوار مطهری و بلوار پرورش از بلوارهای معروف و مهم شهر هستن که در محله‌ی سعادت آباد قرار دارن.

علاوه بر این موارد، میدان کتاب، میدان شهید تهرانی مقدم، میدان سرو و میدان فرهنگ، میدان‌های اصلی این منطقه هستن.

بهترین و معروف ترین منطقه محله سعادت آباد تهران
خیابان سرو که جدیدا اون رو با نام «خیابان آیت الله‌هاشمی رفسنجانی» میشناسن، طولی حدود 2700 متر داشته که از شرق به میدان فرهنگ و از غرب به میدان کتاب منتهی میشه. این خیابان، میدان کاج و شهرک غرب از معروف‌ترین بخش‌های محله سعادت آباد تهرانه.

میتونین به صفحۀ قیمت‌های خرید و اجارۀ خانه در سعادت آباد برین و ملک‌های اون رو بررسی کنین.

آب و هوا و موقعیت منطقه سعادت آباد
اگر به دنبال خرید یا اجاره آپارتمان در سعادت آباد هستین، یکی از نکاتی که باید مد نظر بگیرین، آب و هوای مطبوع این محدوده است.

به دلیل قرارگیری سعادت آباد در ارتفاعات شمال شهر، این منطقه از هوای مطبوعی نسبت به سایر محلات تهران برخورداره.

آب و هوای سعادت آباد رو میتونین به صورت آنلاین در سایت accuweather چک کنین.

پارک سعادت آباد
میتونین تصویری سه بعدی، از پارک سعادت آباد تهران رو ببینین، فقط به علت تحریم‌ها باید فیلترشکنتون رو روشن کنین و اینجا کلیک کنین.

قیمت
سعادت آباد از محله‌های بالاشهر تهران به شمار میره، ساخت و سازهای زیاد و افزایش اقبال عمومی به سمت این محله، باعث شده تا با روند رو به رشد قیمت خانه در سعادت آباد روبرو باشیم. منطقه‌ی سعادت آباد، با بافت مدرن و موقعیت جغرافیایی مناسبش از شرایطی بهره‌مند شده که اگر قصد خرید خانه آپارتمان در سعادت آباد رو دارین، حتما باید مبلغ مناسبی رو برای این تصمیمتون تهیه کنین. اما اگه سرمایه‌ی موردنیاز رو دارین، فرصت خرید یا حتی اجاره آپارتمان در سعادت آباد، این منطقه‌ی لوکس رو از دست ندین. برای امنیت مالی بیشتر و از دست دادن زمان کمتر، می تونین از مشاوران املاک متخصص محله‌ی سعادت آباد، برای پیدا کردن بهترین خانه برای سکونت خودتون و عزیزانتون کمک بگیرین.

دسترسی
بلوارهای شهرداری، بهزاد، پاک نژاد و خیابان‌های سعادت آباد، سرو و فرهنگ، برخی از شریان‌های مهم این منطقه به حساب میان. این خیابان‌های مهم در سعادت آباد تهران، دسترسی و رفت و آمد رو از سایر نقاط شهر به این منطقه، تسریع میبخشن. علاوه بر این، موقعیت سعادت آباد به گونه ایه که با ارتباط با بزرگراه‌های اصلی تهران، مثل یادگار امام، به بخش‌های دیگه شهر هم دسترسی آسونی داره. البته خط 7 مترو تهران که در دست ساخته، در انتها به سعادت آباد میرسه. در واقع ایستگاه مترو سعادت آباد هم از جمله راه‌های دسترسی دیگه به شمار میره. خطوط اتوبوسرانی هم در سعادت آباد به اهالی این منطقه خدمت رسانی میکنه.

امکانات
همونطور که اشاره شد، محله‌ی سعادت آباد که از لوکس‌ترین محله‌های پایتخت به حساب میاد، امکانات و بافت مردمی به خصوصی داره که باعث شهرت این محله شده. تقاضا و نیازهای ساکنین این منطقه‌ی بالاشهر تهران، سبب شده که این محله در امر تامین امکانات لازم برای سکونت، سرآمد باشه. به همین دلیله که محله‌ی سعادت آباد، در حوزه‌های مختلف درمانی، فرهنگی، آموزشی و رفاهی امکانات کاملی رو در اختیار ساکنینش قرار داده. برخی از بهترین مدارس و مراکز آموزشی منطقه‌ی سعادت آباد هم شامل موارد زیر میشه: ابتدایی دخترانه آتیه (غیردولتی)، ابتدایی پسرانه سعادت آباد، ابتدایی پسرانه باغ دانایی (غیردولتی)، ابتدایی پسرانه مهر هشتم، متوسط دوره اول پسرانه آینده سازان (غیر دولتی). برای مراکز ورزشی محله‌ی سعادت آباد هم، میشه مجموعه‌ی ورزشی آرینا رو نام برد. مراکز درمانی مختلفی هم در محدوده‌ی سعادت آباد وجود داره، مثل: بیمارستان شهید مدرس، بیمارستان اعصاب و روان نیایش، بیمارستان پارسیان. در نهایت هم باید اشاره کرد که مراکز مذهبی متعددی در این محدوده دایره، مثل مسجد جامع رسول، مسجد جامع الزهرا و... علاوه بر موارد گفته شده، بخش‌های کمی از سعادت آباد رو خالی از مغازه‌های تجاری، فروشگاه‌های لوکس یا نمایندگی برندهای مختلف، میشه دید. پارک‌ها و فضاهای سبز زیادی هم برای گذران اوقات فراغت، در منطقه‌ی سرسبز و خوش آب و هوای سعادت آباد وجود داره که محبوب خانواده‌های ساکن این محله است.

سعادت آباد

مانی

کارشناس تولید محتوا
مشاوره رایگان