شهرک غرب

چکیده

وقتی سخن از گران‌ترین و مرفه‌ترین مناطق تهران می‌شود، ناخودآگاه ذهن‌ها به سوی مناطق شمالی تهران می‌رود. درحالی‌که شمال‌غرب تهران و شهرک غرب در زمرهٔ یکی از گران‌ترین مناطق تهران قرار می‌گیرد

1400/12/8
1282 بازدید
شهرک غرب

در دوران پهلوی مهندسان آمریکایی که در صدد تبدیل تهران به یک شهر مدرن بودند، یک شهرک در روستای مسیحی‌نشین خوردین ساختند. این شهرک بعدها به دلیل طراحی و ساخت مهندسان غربی آن به شهرک غرب معروف شد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم به شهرک قدس تغییر نام داد. شهرک قدس در منطقه شمال غرب تهران قرار دارد. دسترسی محلی این منطقه به بزرگراه‌های اصلی بسیار خوب است و حمل‌ونقل عمومی این محله در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. وجود چند پایانه اتوبوسرانی و تاکسیرانی و ایستگاه مترو میدان صنعت به امکانات رفاهی این محله افزوده است. همچنین سرتاسر شهرک مراکز خرید بسیار مهمی نظیر گلستان، بوستان، ایران زمین دارد. شهرک غرب از ۷ فاز و ۴ بلوار به نام های خوردین، ایوانک، دادمان و پاک‌نژاد تشکیل شده و از خیابان‌های معروف این محله می‌توان به ایران زمین، بوستان، گلستان، هرمزان و پیروزان اشاره کرد.

شهرک غرب کجا است؟
وقتی سخن از گران‌ترین و مرفه‌ترین مناطق تهران می‌شود، ناخودآگاه ذهن‌ها به سوی مناطق شمالی تهران می‌رود. درحالی‌که شمال‌غرب تهران و شهرک غرب در زمرهٔ یکی از گران‌ترین مناطق تهران قرار می‌گیرد. گاهی قیمت خانه در شهرک غرب بیشتر از مناطق شمالی تهران است. شهرک قدس یا غرب در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. این محله از شمال به سعادت‌آباد، از جنوب به بزرگراه همت، از غرب به خیابان فرحزادی و از شرق به ده ونک ختم می‌شود.

مشاوره رایگان